Preskočiť navigáciu

Hlásenie stavu liekového odpadu

07.02.2024

Štátny ústav pre kontrolu liečiv v súvislosti s naliehavou situáciou zhromažďovania liekového odpadu od obyvateľov vo verejných lekárňach žiada o vyplenie hlásenia o stave liekového odpadu vyzbieraného od občanov.

Požadované údaje sú nevyhnutne dôležité na riešenie situácie, ktorá nastala v dôsledku vypovedania zmluvy zo strany spoločnosti MODRÁ PLANÉTA, spol. s r. o. a ktorú intenzívne rieši s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky.
Nakoľko odvoz nazhromaždeného liekového odpadu je aj v záujme držiteľov povolení na poskytovanie lekárenskej starostlivosti, žiadame všetkých o zodpovedný prístup a včasné zaslanie údajov. Na základe týchto údajov bude Štátny ústav zabezpečovať logistiku odvozu odpadu postupne od najkritickejších miest z územia celého štátu.

Termín odoslania požadovaných údajov je 08.02.2024.

Formulár pre hlásenie je dostupný v aplikácii LEKÁREŇ (https://lekaren.e-vuc.sk), ktorú lekárne používajú pre komunikáciu so samosprávnym krajom. Formulár je potrebné vyplniť samostatne pre každú verejnú lekáreň alebo pobočku verejnej lekárne. 

Všetky aktuality