Preskočiť navigáciu

Máte zdravotné problémy a neviete čo robiť?

30.01.2022

V najbližšom období hrozia výpadky personálu v ambulanciách, nemocniciach aj lekárňach. Preto Vám prinášame niekoľko rád ako využiť portál e-VÚC pri hľadaní pomoci. V ďalšom texte nájdete rady, čo robiť

 

Ak máte ťažkosti a potrebujete lekársku pomoc (7:00-15:30)

V prvom rade by ste mali kontaktovať alebo navštíviť Vášho všeobecného lekára. Nemáte na neho telefonický kontakt? Neviete, či ordinuje? Skúste ho vyhľadať na www.e-vuc.sk - sú tu zverejnené všetky informácie, ktoré má VÚC k dispozícii.

obrázok zadania hľadaného výrazu

Na ktorejkoľvek stránke hore zadajte do vyhľadávania meno lekára, názov ambulancie a stlačte [Hľadať].

obrázok s výsledkami vyhľadávania

V zobrazených výsledkoch kliknite na názov ambulancie.

obrázok detailu ambulancie

V detaile sú zobrazené všetky informácie o ambulancii:

  • skúste lekára kontaktovať telefonicky (nemusí zdvihnúť hovor, pretože zrovna vybavuje iného pacienta),
  • pozrite nižšie, či nemá nahlásenú neprítomnosť v ambulancii - ak áno, je tam odkaz na zastupujúcu ambulanciu, kliknite naň (hoci sú lekári zo zákona povinný neprítomnosť nahlásiť, nie vždy to urobiafrown),
  • ak sa jedná o špecializovanú ambulanciu môžete skúsiť šťastie v niektorej z najbližších podobných ambulancií v zozname vpravo,
  • ak potrebujete predpísať lieky, Váš lekár používa službu objednania eReceptu a nemá nahlásenú neprítomnosť, môžete použiť modré tlačidlo [OBJEDNAŤ ERECEPT].

 

Ak potrebujete pomoc svojho všeobecného lekára mimo ordinačných hodín (16:00-22:00) alebo cez víkend a sviatok (7:00-22:00)

Mimo ordinačných hodín svojho všeobecného lekára alebo zubára môžete využiť ambulantnú pohotovostnú službu. Ambulatná pohotovostná služba (bývalá LSPP, ľudovo prezývaná "pohotovosť" alebo "lekárska pohotovosť") je pohotovostná služba všeobecného lekára alebo zubára (zubná alebo stomatologická pohotovosť). Môžete ju využiť, ak sa Vám prudko zhoršil stav a Váš obvodný lekár práve neordinuje, a to v čase od 16. do 22. hodiny v pracovných dňoch a v čase od 7. do 22. hodiny v dňoch pracovného pokoja.

Ak máte mobilný telefón s GPS alebo vie Váš prehliadač zistiť polohu a chcete zistiť, kde je najbližšia ambulancia APS, použite aplikáciu Otvorená lekáreň.

obrázok zadania adresy obrázok výberu hľadania APS obrázok zoznamu APS obrázok detailu APS

Po spustení aplikácie skúste využiť určenie polohy pomocou GPS alebo zadajte Vašu adresu manuálne. Vyberte možnosť Najbližšia APS. V zozname vyberte ordinujúcu APS (zelená) alebo pozrite, kedy bude ordinovať (šedá).

 

Ak potrebujete lieky a neviete, ktorá lekáreň je otvorená

Máte recept od lekára alebo potrebujete voľnopredajný liek? Ste v cudzom meste a neviete, kde sú lekárne?

Ak máte mobilný telefón s GPS alebo vie Váš prehliadač zistiť polohu a chcete zistiť, kde je najbližšia otvorená lekáreň, použite aplikáciu Otvorená lekáreň

obrázok zadania adresy obrázok hľadania lekárne obrázok zoznamu lekární obrázok detailu lekárne

Po spustení aplikácie skúste využiť určenie polohy pomocou GPS alebo zadajte Vašu adresu manuálne. Vyberte možnosť Najbližšia lekáreň. V zozname vyberte otvorenú lekáreň (zelená) alebo pozrite, kedy bude otvorená (šedá).

 

Ak potrebujete nemocnicu

Utrpeli ste úraz alebo potrebujete neodkladnú zdravotnú starostlivosť (vážny úraz, zlomenina, infarkt,…)? Chcete sa dopraviť do najbližšej nemocnice po vlastnej osi?

Ak máte mobilný telefón s GPS alebo vie Váš prehliadač zistiť polohu, použite aplikáciu Otvorená lekáreň.
Aplikácia Vám pomôže vyhľadať aj najbližšiu nemocnicu.

obrázok zadania adresy obrázok hľadania nemocnice obrázok zoznamu nemocníc 

Po spustení aplikácie skúste využiť určenie polohy pomocou GPS alebo zadajte Vašu adresu manuálne. Vyberte možnosť Najbližšia nemocnica. V zozname vyberte najbližšiu nemocnicu a pozrite sa, kde sa nachádza.

Všetky aktuality